+420 773 488 161 obchod@lpnvoziky.cz

Tři nebo čtyři kola u elektrického skútru?

Co je lepší, tří nebo čtyřkolový skútr?

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Každý druh a model elektrického skútru má své silné a slabé stránky. Člověk si musí dobře rozmyslet na co konkrétně skútr potřebuje a podle toho vybírat.

3-kolový skútr

Předností tříkolového elektrického skútru je jeho velká manévrovací schopnost, kterou tyto stroje mají. Tříkolové modely se ve své podstatě dají otočit kolem vlastní osy a jsou tedy ideální v menších prostorách ať již Vašeho domova nebo v úzkých uličkách nákupních center a obchodů. Důležitým aspektem je především pohodlí a jízdní komfort protože máte po obou stranách kola prodlouženou podlahu, takže získáváte luxusní prostor a více místa pro nohy.

Modely se třemi koly se často snadněji a jednodušeji ovládají než stejné modely se čtyřmi koly. V manévrovatelnosti a jízdním komfortu vynikají skútry se třemi koly.

LPN s.r.o. - Jistota Vaší mobilityPopulární tříkolový skútr je například Booster Trophy 6.LPN s.r.o. - Jistota Vaší mobility

4-kolový skútr

Výhody čtyřkolových skútrů jsou ty, že na delší vzdálenosti lépe drží směr a dosahují o trochu vyšších rychlostí. Nevýhodou je podlažní část, která končí u dvojice kol, což má za následek, že pokud si chcete natáhnout nohy, místa tu opravdu moc není. Ti kteří se třeba potýkají s bolestí kolen skrčení nohou v jedné pozici moc neocení => není zde takový komfort jako u tříkolových elektrických skútrů. Mimoto při vyjíždění a sjíždění z chodníku musíte pečlivě dbát na to, abyste oběma předními koly najížděli zároveň a nedošlo k převrácení vozíku.

Můžu se s elektrickým skútrem převrátit?

To, že by tříkolový elektrický skútr byl náchylnější k převrácení je v podstatě “pověra” Je rámcově jedno zda jedete na tříkolovém nebo čtyřkolovém skútru protože těžiště skútru je kvůli motoru, bateriím a řidiči především na zadních kolech.  Takže jakmile v plné rychlosti řídítka najednou úplně stočíte je to většinou jedno, jestli jedete tří- nebo čtyřkolovým skútrem, u obou typů to vede k nehodě, stejně tak, jako na kole nebo autem. Dokonce ani pětikolový elektrický skútr by Vám tady nepomohl 🙂

Vyzkoušejte si to! 

Jste zvědavi na rozdíl mezi tří kolovým a čtyřkolový skútrem a chcete si to vyzkoušet? Přijeďte k nám a projeďte se u nás.

Prodejna a poradenské centrum Napajedla

Dvořákova 1526, oblast Malina II
Napajedla 763 61, Česká Republika
Tel:    +420 577 943 191
Mobil: +420 773 488 161
e-mail:obchod@lpnvoziky.cz
Otevírací doba: Po – Pá:  08:00-17:00

LPN s.r.o. - Jistota Vaší mobility

Máte dotaz, či přání? Neváhejte nás kontaktovat

Sdílejte naše články, budeme jen rádi! | LPN s.r.o.
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •